Differences

This shows you the differences between two versions of the page.

Link to this comparison view

sd-ca:laboratoare:lab-07 [2025/04/06 11:23]
radu.marin0508
sd-ca:laboratoare:lab-07 [2025/05/13 13:57] (current)
alexia.oprisan [Exerciţii]
Line 1: Line 1:
-====== Laborator ​- Grafuri - Basics ======+====== Laborator ​10 - Grafuri - Basics ======
  
 Responsabili Responsabili
-  * [[popaiarina13@gmail.com|Iarina-Ioana ​Popa]] +  * [[alexiaops2014@gmail.com|Oprisan Alexia-Ioana]] 
-  * [[stef.dascalu@gmail.com|Ștefan-Teodor Dascălu]]+  * [[-@gmail.com|Macovei Nicolae-Cristian]]
  
 ===== Obiective ===== ===== Obiective =====
Line 261: Line 261:
  
 <​note>​ <​note>​
-Trebuie să vă creați cont de [[https://​lambdachecker.io | Lambda Checker]], dacă nu v-ați creat deja, pe care îl veți folosi la SD pe toată durata semestrului. Aveti grija sa selectati contestul corect la submit, si anume **[[https://​beta.lambdachecker.io/​contest/​72/​problems?​page=1 |SDA-Lab-6]]**+Trebuie să vă creați cont de [[https://​lambdachecker.io | Devmind]], dacă nu v-ați creat deja, pe care îl veți folosi la SD pe toată durata semestrului. Aveti grija sa selectati contestul corect la submit, si anume **[[https://​beta.lambdachecker.io/​contest/​72/​problems?​page=1 |SDA-Lab-10]]**
 </​note>​ </​note>​
  
-1) [**2.5p**] Implementați,​ plecând de la scheletul de cod, graful reprezentat prin matrice de adiacență (**Graph implementation using list** pe Lambda Checker).+1) [**2.5p**] Implementați,​ plecând de la scheletul de cod, graful reprezentat prin matrice de adiacență (**Graph implementation using list** pe Devmind).
  
-2) [**2.5p**] Implementați,​ plecând de la scheletul de cod, graful reprezentat prin liste de adiacență (**Graph implementation using matrix** pe Lambda Checker).+2) [**2.5p**] Implementați,​ plecând de la scheletul de cod, graful reprezentat prin liste de adiacență (**Graph implementation using matrix** pe Devmind).
  
-3) [**1p**] Implementați parcurgerea in adâncime (DFS) a unui graf implementat cu matrice de adiacență (**DFS** pe Lambda Checker).+3) [**1p**] Implementați parcurgerea in adâncime (DFS) a unui graf implementat cu matrice de adiacență (**DFS** pe Devmind).
  
-4) [**1p**] Implementați parcurgerea in lățime (BFS) a unui graf implementat cu listă de adiacență (**BFS** pe Lambda Checker).+4) [**1p**] Implementați parcurgerea in lățime (BFS) a unui graf implementat cu listă de adiacență (**BFS** pe Devmind).
  
-5) [**2p - bonus**] Implementați algoritmul Floyd-Warshall pe un graf reprezentat printr-o matrice de adiacență ​(**FloydWarshall** pe Lambda Checker).+5) [**2p - bonus**] Implementați algoritmul Floyd-Warshall pe un graf reprezentat printr-o matrice de adiacență.
 ===== Interviu ===== ===== Interviu =====
  
sd-ca/laboratoare/lab-07.1743927820.txt.gz · Last modified: 2025/04/06 11:23 by radu.marin0508
CC Attribution-Share Alike 3.0 Unported
www.chimeric.de Valid CSS Driven by DokuWiki do yourself a favour and use a real browser - get firefox!! Recent changes RSS feed Valid XHTML 1.0